Saksamaale tarnitakse metalltooteid üha rohkem Balti riikidest
Koostöös GTAI-ga (Germany Trade & Invest) osalesime hiljuti artikli loomises, mis toob tähelepanu alla suureneva koostöö Saksamaa ning Baltimaade vahel.
GTAI on Saksamaa Liitvabariigi majandusarengu agentuur, kes toetab Saksa ettevõtteid nende rahvusvahelises äritegevuses ja välisriikide ettevõtteid, kes soovivad Saksamaale asuda.
Lühikokkuvõte meiepoolsest panusest artiklisse on tõlgituna väljatoodud järgnevates lõikudes.
"Tallinna äärelinnas - mitte kaugel pealinna lennujaamast - asub Eesti metallitöötlemisettevõtte Radius Machining tehas. Lepingulisele tootmisele keskenduva ettevõtte põhitegevuseks on seeriaviisiline CNC-treimine ja -freesimine. Oluline on ka välismaine äri. "40-50 protsenti meie toodangust läheb ekspordiks," teatab Eva Laanemäe, Radius Machiningi Saksamaa, Austria ja Šveitsi piirkonnajuht.
Kõige olulisem müügiturg on Skandinaavia. "Geograafilise läheduse tõttu," ütleb Laanemäe ja lisab: "Saksamaa on siiski meie kõige kiiremini kasvav turg. Nõudlus meie toodete järele kahekordistub siin igal aastal. Mõne aasta pärast võib Saksamaa Skandinaaviast mööduda ja olla meie tähtsaim müügiturg."
Väga suur kliendibaas Saksamaalt paistab ostjana silma eelkõige masinaehitus sektoris tegutsevates. Kuid ka auto- ja mööblitootjad või hüdraulika- ja elektritööstus ning meditsiinitehnoloogia sektor tellivad Radius Machiningilt. Ettevõtte klientide hulka kuuluvad ka trükimasinate tootja Koenig & Bauer ning katsetehnika ja katseseadmete tootja Tekon Prüftechnik.
Saksamaa kasvav nõudlus metalltoodete järele - nagu teatas Radius Machining - ei ole Eestis üksikjuhtum. Nagu näitavad Eurostati kaubandusandmed, pöörduvad Eesti ettevõtted üha rohkem kaupu Saksamaale. Aastal 2022 läks Saksamaale 77 miljonit eurot ehk peaaegu 9 protsenti tootjate koguekspordist. Kolmandal kohal on Soome (33,8 protsenti) ja Rootsi (14,3 protsenti).
Aastatel 2018-2022 kasvas Eesti metalltoodete eksport Saksamaale nominaalselt 180 protsenti - see on tööstuse olulisemate välisturgude seas ülekaalukalt suurim kasv. Võrdluseks: Soome ja Rootsi oli kasv vastavalt 60 protsenti ja 52 protsenti."
Allikas:
https://www.gtai.de/de/trade/baltische-staaten/specials/deutschland-bezieht-immer-mehr-metallwaren-aus-dem-baltikum-998170